מאמרים

עיצוב משרדים ידידותיים לסביבה

עיצוב משרדים ידידותיים לסביבה

כאשר מעצבים משרד, צריך לקחת בחשבון מספר רחב של גורמים. ביניהם הדרישות הפונקציונליות של החברה, האווירה שרוצים ליצור ועוד. חלק חשוב נוסף הוא עיצוב והתקנת אמצעים שיסייעו גם לעובדים וגם ללקוחות להתמצא בקלות ולהגיע ליעדם.

עיצוב סביבתי והתמצאות במרחב

כאשר אנחנו מגיעים למקום חדש, אנחנו משתמשים בחוש הראייה והשמיעה כדי להתמצא בחלל ולמצוא את דרכנו. בדך כלל חוש הראייה הוא זה שעושה את עיקר העבודה, כאשר המוח שלנו בנוי כך שיוכל להתמקד בקלות בסימנים מוכרים או אובייקטים בולטים אחרים בשטח. למעשה התמצאות הוא תהליך של פתרון בעיות שאנו עושים באופן יום יומי מבלי לחשוב על כך אפילו.
כאשר מעצבים משרד או חלל ציבורי אחר, חשוב לשים דגש גם על האלמנטים אשר ינחו את קהל היעד אל המקום הנכון. אדריכלים, ארכיטקטים ומעצבים מקדישים חשיבה רבה כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, כך שהאדם יגיע ליעד שלו בלי להסתבך ובלי להשקיע מאמץ רב. ישנן דרכים מקובלות ונפוצות לעשות זאת, אך ישנן גם דרכים להעביר את המסר הזה בצורה ייחודית ומעניינת, ובכל זאת פרקטית.

מיתוג והתמצאות במרחב

אנחנו מאמינים כי מיתוג נכון של חברה צריך להיעשות תוך הסתכלות על התמונה הרחבה, ולהיעזר במשאבים השונים שעומדים לרשות החברה. וכך גם כאן, כאשר עובדים על עיצוב משרדים אפשר להשתמש בשלטי הכוונה בתור משאב ולא רק בתור אביזר פונקציונלי שתפקידו להוביל את האדם אל יעדו. זאת מאחר והמוח שלנו מחפש כל הזמן את אמצעי ההכוונה האלה, וגם מקדיש זמן כדי להתמקד בהם ולפענח אותם. הדרך הפשוטה ביותר היא לעצב את השילוט בהתאם לקו העיצובי של המותג, ולשלב אלמנטים הלקוחים ממנו. דרך מעניינת נוספת היא ליצור הפרדה ויזואלית בין המחלקות השונות של החברה, למשל על ידי בחירה של צבעים ואיורים שונים בעבור כל מחלקה. זוהי דרך נהדרת להביא לידי ביטוי את האווירה והמסרים העיקריים של החברה, וליצור אלמנטים שניתן להזדהות איתם ולפתח כלפיהם תחושות שונות. המכלול הזה הוא שיוצר בקרב הלקוח ביטחון ומחזק את האמון שלו במותג.

לחשוב מחוץ לקופסה

בעזרת הטכנולוגיה יש לנו כלים ליצור משרדים מעוצבים בצורה ייחודית, מעניינת וחדשנית, וליצור גם אמצעי הכוונה מיוחדים. למשל שימוש במסכי מגע חכמים, תאורה משתנה ושילוט דינמי. או להיפך, שילוב של חומרים ידידותיים לסביבה כמו חומרים ממוחזרים, אשר יוצרים טקסטורות שונות ומיוחדות.
אפשר לראות ברחבי העולם מודלים שונים, כמו פיתוח של אפליקציה להתמצאות- פתרון שהופך להיות יותר ויותר נפוץ בקרב קניונים, מרכזי בילויים, פארקים וכדומה. האפליקציה מותאמת לבית העסק, וכך גם ניתן לכלול בתוכה עדכונים אישיים שיתאימו לכל משתמש בנפרד.

לסיכום, יצירת סביבה משרדית ידידותית ללקוח תורמת לחוויה החיובית, מחזקת את האמון במותג והיא כלי נוסף שמאפשר לכם לבטא את ערכי המותג.

נשמח להיות בקשר