מאמרים

לוחות לבנים במשרדים

לוחות לבנים במשרדים

אנחנו חיים בעידן של טכנולוגיה שמתפתחת כהרף עין, וכל דבר כמעט הופך להיות אלקטרוני או שאפשר לבצע אותו באמצעות אפליקציה. ובכל זאת, הלוח הלבן ממשיך לשמור על מעמדו בתור אביזר חובה בכל משרד. והאמת? למרות שמדובר בטכנולוגיה פשוטה ובסיסית, עדיין יש לו שימושים רבים, וגם היום הוא תורם לעיצוב המשרד ולזרימת עבודה טובה יותר. כיצד? מיד נפרט.

ארגון, ארגון, ארגון

עם כל הכבוד ליומנים החכמים, ליומנים האלקטרוניים, אפליקציות התזכורות ושאר האמצעים שתפקידם לרכז את כל המטלות שלנו, לפעמים כל מה שאנחנו צריכים זה אמצעי פשוט שיהיה מול העיניים שלנו. לוח לבן הוא מוצר זול שקל לתלות על הקיר במשרד, ובאמצעות מגוון של טושים צבעוניים אפשר להכין רשימות מסודרות של מטלות דחופות, ואפשר לעדכן אותן במהירות. אפשר להשתמש בו גם כדי להכין רשימות של מטרות עתידיות, או רעיונות יצירתיים שנרצה לפתח בהמשך הדרך.
המלבן הלבן והחלק משתלב בקלות בכל משרד, אך כמובן שאפשר להפוך גם אותו לאטרקציה במסגרת תהליך של מיתוג משרדים. באמצעות מדבקות באיכות גבוהה אפשר לשלב על הלוחות הלבנים את המסרים הדומיננטיים של החברה, או כל אלמנט אחר אשר מתכתב עם עיצוב המשרד.

כל הצוות מעודכן

עבודה משותפת על פרויקט, בעיקר בצוותים גדולים, יכולה להיות מורכבת ויש דברים שנוטים ליפול בין הכיסאות. גם כאן אפשר להשתמש בלוחות לבנים כדי לשמור על תקשורת יעילה בין כל חברי הצוות, ולהישאר כל הזמן מעודכנים בזמן אמת.
לדוגמה, אפשר להגדיר שלוח אחד יוקדש לתרשים של שלבי הפרויקט, כולל חלוקת מטלות, דד- ליין ועדכון כאשר המשימות בוצעו. אפשר להקדיש לוח אחר כדי להעלות רעיונות והצעות, או כדי לרשום משימות מפורטות שיהיה צורך לטפל בהן בעתיד.

הצגה ויזואלית של הנתונים

אנחנו כל כך רגילים לבנות מצגות פאואר- פוינט כדי להעביר את המידע בפגישות והרצאות, אך לא תמיד זהו הכלי האידיאלי לשם כך. קודם כל כי מחשבים נוטים לפעמים להיתקע בדיוק ברגעים הכי קריטיים, ובעיקר בגלל שהמצגת יכולה להקשות על שיחה פתוחה עם קהל השומעים. וגם כאן הלוחות הלבנים הם כלי נהדר שאפשר לשלב במקביל למצגת או אפילו במקומה. היתרון של הלוח הלבן שהוא מאפשר לכם ליצור הצגה דינמית שמערבת את קהל השומעים, למשל כאשר מעלים רעיונות שונים, שאפשר לרשום בקלות על הלוח. זה יכול להתבצע במסגרת של ישיבת עבודה עם עובדים אחרים, אך זה יכול להיות גם כחלק מפרזנטציה ללקוחות. וכמובן שגם במקרה הזה אפשר לנצל את הלוח הלבן לשימושים נוספים, למשל במסגרת של משרדים מעוצבים אפשר לשלב את הלוחות הלבנים כחלק מהקונספט העיצובי. אפשר לקחת את אותו כלי פשוט ופרקטי ולשלב אותו כחלק אינטגרלי של מיתוג המשרד, ובהתאם לאופי החברה העיצוב יכול להיות רשמי ומעונב, צעיר וצבעוני וכדומה.

נשמח להיות בקשר