מאמרים

חידושים מתוך כנס מיתוג ועיצוב שהתקיים ברומא

חידושים מתוך כנס מיתוג ועיצוב שהתקיים ברומא

השילוב בין איטליה לבין עיצוב הוא שילוב מנצח, והשילוב בין עיצוב לבין עיר הבירה של רומא – איטליה – הוא ללא ספק אחד השילובים הטובים ביותר שיכולים להיות. באוניברסיטת ספינזה שברומא, בתאריכים 12-14 באפריל, התקיים זו הפעם ה-12 כנס עיצוב בשם " Design for Next". אז לכל מי שפספס וסקרן לדעת מה התרחש בין כתלי האוניברסיטה עמוסת העיצוב – הנה הצצה לכנס.

העיצוב הבא

שמו של הכנס, " Design for Next", מרמז על היעד שהציב לעצמו הכנס וכן על מושג הקרבה שהולך להיווצר במהלכו. המושגים הללו קשורים לזמן ולמרחב הפיזי, ובמהלך הכנס הם שולבו בדיונים שונים בין מעצבים מובילים, אנשי אקדמיה ומומחים בתחום העיצוב העכשווי על נקודות המבט השונות שלו.

הכנס אירח דוברים שעסקו בסוגיות הקשורות בעיצוב לתעשיה, טכנולוגיה, חברה, סביבה, חינוך, אסתטיקה וכן על חשיבה עיצובית. אנשי המקצוע בתחום וחוקרים המתמחים בנושא שיתפו יחד פעולה בפאנלים השונים ועסקו בשאלה: מהו השלב החדשני הבא שמחכה לתחום העיצוב?

מושבים מקבילים ומצגות

במהלך הכנס התקיימו מושבים מקבילים והוקרנו מצגות שונות, שעסקו במגמות המשתנות בתעשיית העיצוב. כך למשל נחקרו השינויים החברתיים, הטכנולוגיים והתעשייתיים של עתיד העיצוב, התקיימו פגישות עם אנשי מקצוע, חוקרים, אנשי אקדמיה וסטודנטים מהתחום ובהם נידונו שיטות חדשניות שמטרתן הרחבת עסקים קיימים ושיתוף מידע מפרה.

חדשנות חומרית לעיצוב סביבה

אחת המגמות הבולטות שדוברו בכנס, עסקה בהרחבת השימוש בחומרים השונים הנהוגים בעולם העיצוב, ומתיחת הגבולות העיצוביים. רק כך, אמרו המומחים בכנס, ניתן יהיה להתאים את הסביבה של הדור הבא לקווים העיצוביים החדשניים ביותר במגוון תחומים – שילוט פנים וחוץ, שימוש בזכוכית בחללים משרדיים כאלמנט עיצובי דומיננטי,  עיצוב משרדים בגוונים בולטים, מיתוג משרדים והסביבה העסקית והקמעונאית ועוד.

עיצוב אנמורפי

עיצוב אנמורפי הוא ללא ספק אחת המגמות ה"חמות" בכל הקשור לתחום העיצוב והגרפיקה הסביבתית. בכנס השתתפו לא מעט חוקרים ומובילי דעת קהל בנושא המתמחים בתחום העיצוב האנמורפי. זהו טרנד עכשווי בתחום הגרפיקה הסביבתית, ומטרתו של הקונספט העומד מאחוריו הוא יצירה של אשליה גרפית במרחבים תלת מימדיים. למעשה, לא מדובר ברעיון חדש. ברחבי רומא, העיר בה התארח הכנס, ניתן לראות אינספור קתדלרות מפוארות מהמאה ה-15 שעוסקות בסוג העיצוב הזה בדיוק. אך יחד עם זאת מדובר ברעיון שלובש גוונים חדשניים וצורות מחודשות. דרך עיצוב אנמורפי ניתן להעשיר את הסביבה העיצובית, ולהצליח ליצור מראה מעניין שתורם לסביבה – גם דורות קדימה.

סוד ההצלחה – התחדשות

כדי להצליח בתעשיית העיצוב ולהבין את המגמות המשתנות בה, חשוב להשתלם בתחום, להשתתף בועידות מגוונות ובינלאומיות המעשירות את הידע המקומי שלנו ולאחר מכן – להצליח להוביל, להשתמש בשיטות החדשניות ביותר ולקחת חלק במהפכה העיצובית הגלובלית. אחרי הכל, Design for Next הוא לא רק שם קליט של כנס באיטליה – הוא מהות העיצוב.

 

נשמח להיות בקשר