מאמרים

הפרדות זכוכית במשרד – מה צריך לשקול?

הפרדות זכוכית במשרד – מה צריך לשקול?

השימוש במחיצות זכוכית במשרד הוא פתרון נוח להקמה, אלגנטי, ופותח מגוון רחב של אפשרויות לעיצוב החלל. בין אם תבחרו ליצור הפרדות חדשות או להשתמש בהפרדות הקיימות, תוכלו לעשות זאת בצורה חכמה אשר תעצים ותחזק את מיתוג המשרד.

שימושים נפוצים למחיצות הזכוכית

השימוש הבסיסי והפרקטי ביותר הוא כמובן מחיצה המפרידה בין חללים שונים במשרד, בצורה שמאפשרת פרטיות וסביבת עבודה שקטה, לצד תחושה של חלל פתוח ומרווח. שימוש בזכוכית יוצר אווירה חדשנית ויוקרתית, ולכן זהו חומר גלם נפוץ במסגרת עיצוב משרדי הייטק או מיתוג של חברות גדולות. מאחר וממילא קיימת החובה לסמן את מחיצות הזכוכית כדי להתריע על קיומן, לא חייבים להסתפק רק בסימון סטנדרטי- אלא אפשר להפוך את המחיצה לחלק אינטגרלי מהמיתוג של המשרד כולו. היתרון המשמעותי ביותר הוא הגמישות, והיכולת להפיק את המקסימום מהחלל הקיים.

מחיצות הזכוכית ככלי אסטרטגי

בזכות התחושה הפתוחה והזרימה בחלל, הפרדות הזכוכית מאפשרות ליצור סביבת עבודה אנרגטית ונעימה יותר. בעיקר כאשר הדברים נעשים בצורה חכמה, שמתקשרת עם הסביבה המקיפה את המשרד ומאפשרת לכל אחד מהעובדים להרגיש חלק ממכלול רחב יותר. כאשר עובדים על מיתוג מחדש, האווירה בסביבת העבודה היא חלק אינטגרלי מכך, והשימוש בהפרדות הזכוכית הוא בהחלט הכלי לבצע זאת.

כיצד להפיק את המקסימום ממחיצות הזכוכית?

כמובן שההחלטה על השימוש במחיצות הזכוכית צריכה להתאים לעיצוב הכללי של המשרד, מתוך מחשבה על אופי המותג ועל האווירה הרצויה במקום. לא חייבים לבחור בגישה של "הכול או כלום" ולהסב את כל המחיצות לזכוכית, אלא אפשר להשתמש בהפרדות זכוכית בתור אלמנטים נקודתיים ופרקטיים, למשל כמו מעקה בטיחות לאורך המדרגות.
את העיצוב של המחיצה אפשר ליצור בדרכים שונות, כמו שילוב של אלמנטים במהלך הייצור, הדפסה או צביעה על משטח קיים, אך הדרך הפופולרית ביותר היא באמצעות מדבקות מיוחדות. את המדבקות אפשר לעצב בכל צורה שרוצים, ובדרגות אטימות שונות. המשמעות היא שגם אם החלל הקיים מחולק כולו על ידי הפרדות זכוכית, ניתן להשתמש במדבקות אטומות כדי ליצור הפרדה ופרטיות במקומות בהם יש בכך צורך.

כיצד לעצב את הפרדות הזכוכית?

ההחלטה על העיצוב צריכה להתאים לחלל הקיים, לאווירה וכמובן למיתוג של המשרד עצמו, על אחת כמה וכמה כאשר עוברים תהליך של מיתוג מחדש. כמובן שצריך לזכור כי את העיצוב רואים משני צידי הזכוכית, ולכן צריך לבנות אותו כך שייראה טוב מכל הכיוונים.
דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא האור הטבעי. מחיצות הזכוכית מאפשרות להאיר את החלל באור השמש, ויש לכך השפעה עצומה על ההרגשה והבריאות. אבל מאחר וישראל היא מדינה חמה ועשירה באור שמש, קל מאוד ליפול למלכודת של יצירת חלל אשר חשוף לשמש ישירה, ולמעשה הופכת את המבנה כולו לחממה. האידיאל הוא כמובן למצוא את האיזון בין הדברים.

נשמח להיות בקשר